Lista aktualności Lista aktualności

Turniej Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych 2014

W dniu 2.08.2014 r. w Szczecinku miał miejsce Wielki Turniej Leśników, w którym pracownicy Nadleśnictwa Lubniewice reprezentowali RDLP w Szczecinie.

Tym razem na Szczecineckim rynku do boju stanęły reprezentacje trzech Regionalnych Dyrekcji: z Piły, Szczecina i Szczecinka.
Pojechaliśmy tam z wielkimi nadziejami na rewanż za turniej sprzed dwóch lat, kiedy to w Turnieju Nadleśnictw Jeziornych zajęliśmy trzecie miejsce.
Na czele naszej reprezentacji stanął Z-ca Dyrektora RDLP w Szczecinie – Pan Krzysztof Wróbel. To on jako pierwszy stanął do rywalizacji. Mocno wspierany przez naszą Anię wygrał konkurencję układania puzzli z logo Lasów Państwowych i dał jasny sygnał pozostałym drużynom, że przyjechaliśmy do Szczecinka po wygraną.
W następnych konkurencjach też dominowaliśmy. Prowadziliśmy już nawet różnicą 11 pkt nad pozostałymi drużynami i pewnie dążyliśmy do wygranej. Warto wspomnieć, że nie były to typowo leśne konkurencje, z którymi spotykamy się na co dzień. No bo który leśnik na co dzień grywa w kręgle, kosza czy strzela rzuty karne.
Atrakcją turnieju były konkurencje rozgrywane przez pilarzy – okrzesywanie czy najbardziej widowiskowa ze wszystkich – wycinanie stołka pilarką.
Konkurencję myśliwych wygraliśmy w cuglach i wydawało się, że już nic nie odbierze nam upragnionego zwycięstwa. Jednak pozostałe drużyny przebudziły się i zaczęły odrabiać straty. Stawka tak się wyrównała, że o wygranej w całym Turnieju decydować miała ostatnia konkurencja – jazda rykszą wokół fontanny. W niej nasz pracownik zajął drugie miejsce, wyprzedzając o 0,4 sek. przedstawiciela z RDLP Piła, z którą toczyliśmy bój o zwycięstwo. Po 10 konkurencjach wygraliśmy najmniejszą możliwą różnicą punktów – zdobywając 68 pkt i o jeden wyprzedziliśmy reprezentację z Piły, a o trzy punkty Organizatorów Turnieju.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za super atmosferę, emocje i dobrą zabawę. Już dzisiaj możemy obiecać, że z kolejnego zaproszenia również skorzystamy.