Lista aktualności Lista aktualności

WAKACJE W LESIE

Pomimo trwającej zimowej aury wielu z nas planuje już wakacje. Jaką bazę wypadową wybrać w takim razie w tym roku?

Czy nie macie czasami ochoty uciec od zgiełku miasta i pędzącego życia? Zaszyć się w spokojnej, cichej okolicy pośród drzew, łąk i szemrzących strumyków?

Takim właśnie miejscem są lubniewickie lasy, objęte zasięgiem terytorialnym Nadleśnictwa Lubniewice. Należą do jednego z najciekawszych zakątków Ziemi Lubuskiej. Duży, zwarty kompleks leśny, liczne jeziora z plażami, łagodny mikroklimat i dobrze rozwinięta sieć szlaków turystycznych uczyniły z obszaru nadleśnictwa wspaniałą bazę wypoczynkową. Nad jeziorem Lubiąż wyznaczyliśmy miejsca biwakowe oraz tereny dla obozów harcerskich w pododdziale 634 d oraz 635 c. Dokładną lokalizację miejsc biwakowych można sprawdzić pod adresem: www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy.

Aby móc skorzystać z miejsc biwakowych w nadleśnictwie, należy wcześniej złożyć rezerwację, podpisać umowę udostępniania gruntów leśnych i złożyć stosowną opłatę. Wszelkie informacje na temat biwakowania na terenie nadleśnictwa można uzyskać w siedzibie nadleśnictwa lub pod numerem tel.: 95 755 84 00.

Pamiętaj!

Biwakowanie w lesie jest możliwe w miejscach wyznaczonych, a poza nimi jest prawnie zabronione. Rozbicie namiotu bez zezwolenia naraża nas na wiele niebezpieczeństw oraz na karę przewidzianą w kodeksie wykroczeń. Aby rozbić namiot w lesie należy skorzystać z bazy turystycznej, a informacje na jej temat znajdziecie w każdym nadleśnictwie. Warto także zaplanować sobie biwak wcześniej korzystając z portalu stworzonego dla turystów przez leśników: www.czaswlas.pl. Oprócz informacji na temat ognisk znajdziecie tam wszystko, czego potrzebuje w praktyce leśny turysta. Artykuł na temat biwakowania dostępny pod adresem: www.lasy.gov.pl/pl/informacje/faq/biwakowanie.