Asset Publisher Asset Publisher

Rajd rowerowy pod hasłem : "Zygzakiem z Korsakiem przez las"

Po raz kolejny Rajd rowerowy "Zygzakiem z Korsakiem przez las" jest wynikiem długoletniej współpracy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubniewicach z Nadleśnictwem.

25 maja w tegorocznym rajdzie rowerowym udział wzięło sześć pięcioosobowych drużyn z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Lubniewicach. Cykliści wyposażeni w mapy i kompasy ruszyli w trasę wokół Jeziora Lubiąż. Na szlaku znajdowały się stacje, gdzie uczniowie wykonywali różne zadania, między innymi: rozpoznawanie pospolitych gatunków drzew i krzewów, poszukiwanie tajemnej skrzyni ze skarbem, zadania sportowe, leśne zagadki. Ostatnim zadaniem była stacja nad jeziorem. Cel - dopłynąć łodką wiosłową do wskazanego punktu i wyłowić butelkę z numerem zagadki. Rajd utrudniały rozmieszczone wzdłuż trasy punkty kontrolne, tzw. "znaczniki" zamieszczone na mapie. Misją każdej drużyny było odnalezienie w lesie prawidłowego punktu. Źle odczytane wskazówki na mapie doprowadzić mogły do fałszywych "znaczników".

Po przejechaniu całej trasy przez uczniów czekały na nich napoje, ognisko z kiełbaskami oraz pamiątkowe dyplomy i gadżety.